Lost Kategorisi

Lost


Sidney - Los Angeles seferini yapmakta olan Oceanic Havayollarına ait bir uçak okyanus üzerinden geçerken nedeni bilinmeyen manyetik bir alanın akımına kapılarak Pasifikte ıssız bir adaya düşer. Önceleri sıradan ve tropikal bir görüntüde olan bu adada kahramanlarımız birbirinden farklı olayların içine girecekler ve hayatlarının sonsuza dek değişeceğinden habersiz olarak yaşamaya başlayacaklardır. Adada düşündüklerinden daha uzun bir süre kalmak zorunda kalan uçak yolcuları, hayatta kalabilmek için gerçekten büyük bir mücadelenin ve her durumda yaşama tutunma savaşının içine girerler, aynı zamanda orda olduklarını anakaraya bildirmenin de çeşitli yollarını ararlar.

 
Bu arada ormanın derinliklerinde yaşayan ve kimsenin bilmediği farklı ada sakinlerinin de olduğunu görerek ve kapkara bir dumanla karşılaşarak cevap alamadıkları soruların şaşkınlığını yaşamaktadırlar. Sevilen dizi tam 6 sezon boyunca izleyicisiyle buluşmuş ve gerçekten de dünya çağında çok büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. En iyi televizyon ödülleri dalında birçok ödül almaya hak kazanan dizi Emmy ve Altın Küre ödüllerine layık görülmüştür. Aynı zamanda 2006 yılında ise en iyi oyuncu kadrosuna sahip dizi dalında Sağ ödülüne sahip olmuştur.
Amerika Birleşik Devletlerinde ABC kanalında yayınlanan dizi; ilk yılında toplam 16 milyon seyirci tarafından izlenerek büyük bir rekora imza atmıştır. Sinema ve televizyon dünyasına birçok yeni yıldız kazandıran dizi aynı zamanda hakkında en çok konuşulan ve en çok komplo teorisi üretilen dizi unvanına da sahiptir.
 
Gerilim, macera ve fantastik türde çekilen dizinin yapımcılığını Sarah Caplan, Jeph Loeb, Drew Doddard, Carlton Cse, David Fury, Damon Lindelof,Bryan Burk, Jack Bender, Jesse Alexander ve J.J Abrams üstlenmiş, dizinin müzikleri ise Michael Giacchino tarafından yapılmıştır. Sevilen dizinin oyuncuları arasında ise Kate Austen, Boone Carlyle, Michael Dawson, Ana Lucia Cortez, Hames Sawyer Ford, Jin- Soo Kwon, Claire Littleton, Walt Lloyd yer almaktadır ve uçak ilk düştüğü zaman içerisinde 815 kazazede ve karakter bulunmaktadır.Dizinin yönetmen koltuğunda ise Rod Holcomb, Eric Laneuville, Karen Gaviola, Bobby Roth, Kevin Hooks, Greg Yaitanes, Dan Attias, Tucker Gates, Jack Bender ve J.J Abrams oturmaktadır.
 
  Hata! Yayınlanacak Film Bulunamadı