Yardım ve Destek

Film ve Video İzleme Yardımı


Sitemizde en iyi film ve video tecrübesini yaşadığınızdan emin olmak istiyoruz. İnternetin gücünün artması nedeniyle 720p ve 1080p olarak adlandırdığımız yüksek kaliteli videoları izlemek oldukça kolay hale gelmiştir. Bu nedenle mobil yada masaüstü olarak girdiğiniz ortamların hem de yazılımsal olarak uygun şartlarını yerine getirmelisiniz.

Sağlayıcılar ve Platformlar


Film720pizle.com üzerinde yayınlanan videoların kaynakları aşağıdaki sağlayıcılardan alınmaktadır.

Mail.Ru  Film Açma Hızı (Orta)   Kalite ve Görsellik (Yüksek Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
VK Film Açma Hızı (Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Yüksek Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
VideoRaj  Film Açma Hızı (Çok Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Yüksek Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
Cloudy.ec  Film Açma Hızı (Çok Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Orta Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
ODK  Film Açma Hızı (Çok Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Orta Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
Netu  Film Açma Hızı (Çok Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Orta Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
VIDAG  Film Açma Hızı (Çok Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Düşük Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
OpenLoad  Film Açma Hızı (Çok Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Yüksek Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
Upsteam  Film Açma Hızı (Çok Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Yüksek Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)
Okay.Ru  Film Açma Hızı (Hızlı)   Kalite ve Görsellik (Yüksek Kalite)   Mobil Telefon Uyumu (Var)


Yukarıda belirtmiş olduğumuz sağlayıcılar internet üzerindeki film ve video tecrübesini size en iyi şekilde yaşatmak amacıyla seçilmiştir. Yukarıda belirttiğimiz sağlayıcılardaki film ve videoları izlerken sorun yaşasarsanız bilgisayarınızdaki yazılımsal bazı gereksinimleri karşılamanız gerekmektedir.

 

Bilgisayarınızdaki Gereklilikler...

Öncelikle bilgisayarınızda Flash ve Java Script'in en güncel sürümleri olmak zorundadır. Bu iki uygulama yalnızca sitemizdeki içerikleri değil, internet üzerindeki her içeriği en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Flash Player çok fazla eleştiriye maruz kalan bir yazılımdır. Neden olarakta bilgisayarda çok fazla performans sorununa yol açması gösterilmektedir. Performans konusunda bazı yardımcı çözümler bulunmaktadır. Mozilla Firefox Low Qualıty eklentisini tarayıcınıza kurarak, sorununuzu çözebilirsiniz. Aynı durumu Google Chrome'da yaşarsanız Flash Render Qualıty Changer eklentisini yükleyerek performans konusunda yaşadığınız problemlerin önüne geçebilirsiniz. Pek fazla tercih edilmesede gerek altyapısı gerekse de güçlü yazılımı nedeniyle Opera tavsiye ettiğimiz tarayıcıların başında gelmektedir.

Mail.Ru sitesinden video ve film izlemeyi tercih ederseniz, bu sitedeki kalite ayarlarının nasıl gerçekleştiğini bilmenizde fayda bulunmaktadır. Son dönemde arayüzünde Rusça'yı terkedip, daha evrensel şekilde anlamlandıracak şekilde değişiklikler yapsada bazı kullanıcıların sorun yaşadığını görmekteyiz. Bu nedenle aşağıdaki görüntülerden de bulacağınız şekilde kaliteyi 720p ve 1080p'ye çekebilir ve daha kaliteli bir film tecrübesi yaşayabilirsiniz.


Mail Ru Film Izle        Mail Rü Film İzleme

Olası Engeller

Bazı sağlayıcıların platformlarında bulunan videoların güvenliğinden ve korunduğundan emin olmak adına indirme işlemlerini engellemektedir. Bu gayet anlaşılabilir bir durum olduğu gibi herkesin saygı göstermesi gereken bir durumdur. Bu durumde eğerki tarayıcınızda Internet Download Manager vb. bir eklenti bulunuyorsa kapatmanız gerekmektedir. Aksi halde video ve filmler açılmayabilir.


​İnternet Yasakları ve Engeller


Eğer yukarıda belirttiğimiz şekilde yapmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız internetinizin ilgili sunuculara gitmemesinden kaynaklanıyor olabilir. İnternette yasak ve engellemenin çığ gibi arttığı günümüzde sizin kullanabileceğiniz en güzel çözüm DNS değiştirmek yada Proxy yazılımı kullanmaktır. Özellikle bir çok tarayıcıya kurabileceğiniz Zenmate ile ücretsiz ve çok etkili bir sonuç alabilirsiniz.

 

Yazılımların Güncel ve Eksiksiz Oluşu


Eğerki daha önce izleyebilir ve sonradan izleyememeye başladıysanız bu durumda yazılımsal kontroller gerekebilir. Daha önce belirttiğimiz şekilde Adobe Flash Player ve Java Script'in kurulu olup olmadığından emin olunuz. Ayrıca K-Lite Codec yazılımını kurmalısınız. Bu uygulama bir çok videonun açılması için gerekli olan şifreleme kodlarını bilgisayarınıza yükler. Aynı zamanda bilgisayarınızın ekran kartının yazılımında güncel olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz. Genellikle ekran kartı üreticileri olan Nvidia, AMD ve İntel sizleri uyararak, güncel sürümün yüklenmesi gerektiğini vurgular.

Filmleri ve videoları izlemekte karşınıza çıkacak bir durumda ortak platformlardan aldığımız kaynakların bir süre sonra silinmesidir. Bu durumda ilgili film sayfasından kırık lınk bildirimi yaparsanız, bir an önce düzeltilmesi konusunda çalışmalara başlayarak, sizlerin yarım film tecrübesinin yarım kalmaması konusunda elimizden geleni yapacağız.

Son olarak eğerki internet ve bilgisayarınızın iyi olmasına karşın bazı yükleme ve donma sorunları yaşıyorsanız, bilinizki bu platform kaynaklı olabilir. Özellikle VK, Mail.Ru gibi paylaşım sitelerinde milyonlarca insanın yarattığı trafik bu platformların yavaşlamasına neden olabilir. Bu nedenle bir filmi birden fazla kaynaktan sunarak, sizlerin farklı alternatifler ile film izleyebilmenizi sağlıyoruz.


Sinemanın ve Filmin çok büyük bir endüstri olduğu günümüzde Film720pizle olarak sizlerin en iyi ve kaliteli film tecrübesini yaşamasını amaçlamaktayız. Sunduğumuz filmlerin asgari olarak 720p kalitesinde olması, sinema çekimi yerine doğrudan filmin kendisinin sunulması ve parçalar halinde değil full diye nitelediğimiz tek parça halinde sunulması için çaba harcamaktayız.

Hepinize iyi seyirler dileriz.
Film720pizle.com